Kudüs

Turu

Kudüs Turu

KUDÜS PROGRAMI: 28/31 Ocak 2020 
DETAY İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ

1.Gün Perşembe: İstanbul Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları Telaviv kontuarı önünde en geç saat 11.00'da buluşarak turumuza başlıyoruz. İşlemler sonrası saat 08.50’de Telaviv’e hareket ediyor ve  saat 10.45’de Kudüs'e varıyoruz. Kudüs’deki otelimize geçiyoruz. Daha sonra ikindi namazı için Mescid-i Aksâ’ya geçiyoruz. Akşam namazına kadar Harem-i Şerif ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Yatsı namazından sonra otele dönüp saat 18.30 ile 20.30 arası akşam yemeğini yiyip istirahate çekiliyoruz. 

2.Gün Cuma: İsteyenler için Mescid-i Aksâ’da sabah namazını kılmak üzere yola çıkıyoruz. Saat 06.00 ile 07.30 arası kahvaltı ve saat 08.00’da tur için Zeytin Dağına hareket ediyor, buradan kuşbakışı Kudüs’ü seyrediyoruz. Daha sonra Sahabî Selman El-Farisî ve Râbia’tül Adeviyye türbelerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Hazreti Meryem ve ana ve babasının medfun bulunduğuna inanılan Kilise ile Hazreti Davud Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Mescid-i Aksa'daki Cuma namazından sonra Mescid-i Aksa, Kubbet’t-üs-Sahra, Mirac’ ta Peygamberimizin üzerinden göklere ve ötesine yükseldiği Muallak Taşı ve Mirac Gecesi kendisini Mekke'den Kudüs'e binek olarak getiren Burak’ı bağladığı Burak Mescidi ile tarihi Mervan Camiini ziyaret ediyoruz. Sonra Burak Ağlama Duvarı, tarihi Kıyamet Kilisesi ve Hz.Ömer Camiini ziyaret ediyoruz. Kalan zamanda akşama kadar eski Kudüs Çarşılarında gezinti yapıyoruz. Daha sonra otele dönerek, akşam yemeği ve isteyenler için Mescid-i Aksa'daki yatsı namazından sonra otele dönüş yapıyoruz. 

3.Gün Cumartesi: İsteyenler için Mescid-i Aksâ'da sabah namazı kılmak üzere yola çıkıyoruz. Sabah saat 06.00 ile 07.30 arası otelde kahvaltı yaptıktan sonra saat 08.00'de  tur için El-Halil şehrine hareket ediyor ve yaklaşık 50 dakika sonra varıyoruz. Burada Harem-i İbrahimi'yi ve bu kapsamda Hazreti İbrahim, Hazreti İshak, Hazreti Yakup ve Hazreti Yusuf Peygamberlerin kabirlerini ziyaret ediyoruz. Sonra Helhul Kasabasındaki Yunus Peygamberin kabrini ziyaret edip Beytlahm şehrine geçiyoruz. Burada tarihi bir kilise içinde kalan Hazreti İsa’nın doğduğu yeri ziyaret sonrasında dünyanın en eski şehri ve deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan Eriha ile Lut Kavminin helâk olduğu Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü yani Ölü Deniz ziyareti ve gezintisi yapıyoruz. Daha sonra Hz. Musa Kabri ve Külliyesi ziyaret edilmiş olacaktır. Daha sonra isteyenler için Mescid-i Aksa’daki yatsı namazından sonra gecelemek için otele geçiyoruz.

4.Gün Pazar: İsteyenler için Mescid-i Aksâ’da sabah namazı kılarak güne başlıyoruz. Sabah saat 06.30 ile 08.30 arası otelde kahvaltı yapıyoruz. Saat 11.00'e kadar odalar boşaltılıp bagajlar otobüse konulacak.  Otel lobisindeki veda sohbetinden sonra otelden ayrılıp 12:00’de Tel-Aviv ve Yafa’ya hareket ediyoruz. Yafa’da uzunca bir mola veriyoruz. Daha sonra Sultan Mahmud Camii ve külliyesi ile diğer Osmanlı Camileri ve eserlerinin görülmesi, sahil gezintisi yapıyoruz. Osmanlı eseri olan bir Filistin restoranında isteyenler öğle yemeği alabilirler. Saat 14:45'de Telaviv Havalimanına hareket ediyoruz. İşlemler sonrası Saat 18.15'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına  kalkış ve 20.10'da varıyoruz.

Önemli Notlar:
Yeşil pasaportlara vize gerekmemektedir.
Vizeler liste halinde alındığından pasaporta vize vurulmamaktadır.
Programlar Havayolları saatlerinden dolayı 3 gece 3 gün ve 3 gece 4 gün olarak uygulanabilir.
proğram taslağı havayolu herhangi bir saatine göre uygulanmıştır.Güncel proğram netleştikten sonra şirket tarafından yolcuya bildirilir.

Fiyata Dahil Hizmetler: 
Gidiş-Dönüş uçak bileti ve Vergiler
Dört (4) Yıldızlı Otellerde Yarım Pansiyon konaklama
Ulaşım ücretleri (Gezi esnasındaki otobüsler)
Kıyam Tur Rehberlik Hizmeti

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler:
Çıkışlar İstanbul olduğundan İstanbul harici şehir ulaşımları
Öğle yemekleri
Yurt Dışı harç pulu
Lut gölü giriş ücreti 18$