Kapadokya

Gezisi

Kapadokya Gezisi

Ağzı Karahan Kervansarayı, Ürgüp, Göreme, Dervent Vadisi, Zelve, Paşabağ, Avanos, Uç Hisar

Belirtilen gün ve saatte Kıyam Turizm önünden Nevşehire hareket gezimize başlıyoruz. Otobüste  kahvaltıyla beraber, İncesu istikametinden Nevşehir yolu üzerindeki 1231 ile 1239 yıllarına dayanan AĞZI KARAHAN KERVANSARAYI'nı görerek Ürgüp'e doğru yolumuza devam ediyoruz.  Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası, Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya'nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacaları'nı görüyoruz. Buradan Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini göreceğiz.

Daha sonra çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğimiz Paşabağ'da (Keşişler Vadisi) ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi) gezisi ardından Zelve'ye doğru hareket ediyoruz. Zelvede Ören yeri ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Çanak ve çömlekleri ile meşhur Avanos'a gidiyoruz. Avanos'ta Kızılırmak'ı görüp çamurundan yapılan çanak ve çömleklere dair bilgi alıyoruz ve öğle yemeği molası veriyoruz. 

Eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi'ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil'in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi Mustafa Paşa'ya gidiyoruz. Sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi'nden bölgeyi seyretme ve fotoğraflıyarak gezimiiz sonlandırıp dönüş yoluna çıkıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler
1- Lüx Otobüslerle Ulaşım imkanı
2- Otobüs içi kahvaltı
3- Öğle yemeği
4- Kıyam Turizm Rehberlik hizmetleri