İstanbul Çanakkale

Bursa Gezisi

İstanbul Çanakkale Bursa Gezisi

1.Gün: Saat 17.00'da belirlenen yerden hareket ederek gezimize başlıyoruz. Kırşehir civarlarında vereceğimiz ihtiyaç molasından sonra Kayseri, Ankara istikametinden İstanbula varıyoruz.

2. Gün Cuma: Sabah namazını Eyyub Sultan Camii’nde eda edip dua ve niyazların ardından kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrası Pierre Loti Tepesi’nden halici seyrettikten sonra, yolumuzun üzerinde bulunan isimleri belli olmayan çok sayıda sahibinin olduğu rivayet edilen kabirlere birer fatiha okuyoruz. Daha sonra avlusunda bir çok velinin ve şehitlerin bulunduğu Fatih Sultan Mehmet Han ve Fatih Camii ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Daha sonra Ayasofya, Topkapı, Yerebatan Sarnıcı ve Sultanahmet Camii'sinde  Cuma namazı kılıyoruz. Az da olsa günün yorgunluğunu atmak üzere balık ekmek eşliğinde boğaz turuna başlıyoruz. Turumuzda Rumeli, Anadolu Hisarları, Kız Kulesi ve muhteşem deniz manzarasıyla İstanbul’un o deniz havasını teneffüs ediyoruz. Boğaz turu sonrası Gelibolu'ya hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğini otelde yapıyoruz.

3. Gün Cumaetesi: Sabah kahvaltısını yaptıktan sonra otelden ayrılıyoruz. Gelibolu’da bulunan Kilit Bahir Kalesi ve savaş hatıraları müzesinin gezilmesi, Koca Seyit Onbaşı Anıtı ziyareti, Namazgah ve Hamidiye tabyaları ziyareti, Alçıtepe köyü ve sargı yeri şehitliği ziyareti, Morto koyu, Anzak koyu tören alanı ziyareti, Kanlı Sırt Ezineli Yahya Çavuş Anıt'ı, Ertuğrul koyu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Türk siperlerinin gezilmesi, 57. Alay Şehitliği gezisi ve Conk Bayırı gezilerinin bitiminden sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüyoruz.

4.Gün Pazar:  Bursa'da Ulu Camii’nde kılacağımız öğle namazının ardından, İnkaya altı asırlık çınar altında bol yeşillikler arasında muhteşem bir öğle yemeği yiyoruz. Bursa Yeşil Camii, Osman Gazi, Orhan Gazi, Emir Sultan ve Üftade Hazretleri'ni ziyaret ettikten sonra serbest vakit veriyoruz. İkindiden sonra Bursa’dan ayrılarak Kayseri’ye dönüş yoluna çıkıyor ve turumuzu tamamlıyoruz.


Fiyata Dahil Hizmetler:

1.) İstanbul, Çanakkale, Bursa Lük otobüslerle ulaşım

2.) 4 Gün 2 Gece Otel konaklaması

3.) 3 Sabah Kahvaltısı

4.) 3 Öğle yemeği

5.) 3 Akşam Yemeği

6.) Kıyam Turizm Rehberlik Hizmeti