GAP

Turu

GAP Turu

GAP Turu: Adıyaman, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Kayseri 
Güneydoğu Anadolu’yu keşfetmek isteyen herkesin Gap turumuza katılmasını tavsiye ederiz. Bu turla birlikte tüm Güneydoğu Anadolu’nun tüm güzelliklerini en güzel yerlerini göreceğinize inanıyoruz.

1. GÜN: Adıyaman, Kâhta-Menzil
Saat 12.00 civarında Adıyaman Havaalanına iniş ve eşyaları bırakmak için otele gidiyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Kraliyet Tapınakları, Arsemia (Eski Kale) Antik Kenti, UNESCO dünya kültür miras listesinde yer alan Nemrut Dağı ve Kommagene Kralı Antiochos’un Tümülüsü ile kutsal alanları, dev heykellerin bulunduğu bölgeyi geziyor ve günün sonunda muhteşem Gün Batımını izliyoruz. Saat 20.30 ile21.00 arasında akşam yemeğini yiyor ve otelimizde konaklıyoruz.

2. GÜN: Hasankeyf, Midyat, Mardin
Sabah erken saatlerde otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra sabah namazını kılmak için veya daha ileri bir saatte Menzil’e gidiyoruz. Serbest zamanın ardından Narince, Siverek ve Diyarbakır istikametinden saat 13.00 sularında Hasankeyf’e ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi alıyoruz ve Hasankeyf’te aşağı ve yukarı kentteki tarihi yapıların (Kale, El rızk Camii, Küçük ve Büyük Saray, Gözetleme Kulesi, Zekât Kuyusu, Ulu Camii, Sultan Süleyman Camii, Tarihi Köprü, Mağaralar, Kör Zeynel Türbesi, İmam Abdullah Türbesi, Tılsımlı kapı) gezilmesinden sonra Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat’ta Konukevi, Gümüş ve Telkari Atölyesi, Eski Han, Deyr-ul Zahferan Süryani Manastırı ile Mor Gabriel Manastırını geziyoruz. Ve Mardin’e hareket ediyoruz. Saat 19.30 sularında otelimize ulaşıyor ve akşam yemeğini yiyoruz.

3. GÜN: Viranşehir, Harran, Şanlıurfa
Sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı yapıp Mardin turumuza başlıyoruz. Mardin’de Ulu Camii, Kent Müzesi, Kırklar Kilisesi, eski ev ve çarşılar, Hatuniye Camii, Eski PTT Binası, Bab-ı Sor Çeşmesi, Güneş Tapınağı, Kasımiye, Şehidiye ve Zinciriye Medreseleri, Abbaralar gezilerinin ardından 11.30'da Urfa’ya hareket ediyoruz. Yol üzerindeki tesisimizde öğle yemeğimizi alıp, istikametimizdeki Göbekli Tepe Kutsal Alanı ve Viranşehir’de Eyub (a.s.)’ ın kabrini ziyaret ediyoruz. 16.30 civarında Harran’a ulaşıyoruz. Harran Höyüğü, Ulu Camii, iç kale, tarihi surlar, Konik kubbeli Harran evleri, kervansaray ve dünyanın ilk üniversitesi Harran Üniversitesi gezilerimizi yapıp Şanlıurfa merkeze ulaşıyoruz. Otelimize yerleşip akşam yemeği ve sıra gecesi için bir araya geliyoruz.

4. GÜN: Birecik, Halfeti, Gaziantep
Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra Urfa turumuza başlıyoruz. Urfa merkezde Balıklı Göl, Halil-ur rahman Gölü ve Camii, Ayn-el zeliha Gölü, İbrahim peygamber makamı, İbrahim Peygamber’in ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlidi Halil Camii, Kapalı Çarşı’da kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşılarını geziyoruz. Urfa Kalesi ve Gümrük Han’ı da görüp 11.00'de Birecik’e hareket ediyoruz. Birecik baraj gölü, kelaynak kuşları koruma çiftliğini gezip halfeti tekne turuna başlıyoruz, tur esnasında Rum kale ve surlar altında kalan köyleri seyredip yarım saatlik turumuzu tamamlıyoruz. Öğle yemeğini teknede veya bölgedeki restoranlardan birinden alıyoruz. Yemeğimizin ardından Nizip’teki Zeugma Antik Kentini ziyaret edip 16.30'da Gaziantep’e ulaşıyoruz. Gaziantep Kalesi, çarşıları, Abdulkadir Kimya Evi(papirüs cafe), Naib Hamamı, 14 Şehitler Hamamı, Zeytin Han, Almacı Pazarı, Zincirli Bedesten, Sedef Kakma ve Tel Kırma Atölyesini gezip kalanını ertesi güne bırakıyoruz ve akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz.

5. GÜN: Kahramanmaraş, Kayseri, Erciyes
Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra Gaziantep turumuza devam ediyoruz. Arkeolojı Müzesi, Hasan Süzer Etnografya Müzesi, Savaş Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesini geziyor ve imam çağdaş baklavacısında baklavalarımızı yiyip ayrılıyoruz Antep’ten. İstikamet Kayseri. Yol üzerinde uğrak yerlerinden olan Maraş’tan dondurmalarımızı alıyor ve Kahramanmaraş kalesini geziyoruz. Maraş’ta alacağımız öğlen yemeğinin ardından 15.00 sularında Kayseri’ye varıyoruz. Sönmüş volkanik bir dağ olan Erciyes dağında karın tadını çıkarıyoruz. Ve Kayseri turumuza sarımsaklı barajıyla devam ediyoruz. Kayseri merkez de yapacağımız kısa bir gezintinin ardından Kayserinin yöresel lezzetlerini sunuyor ve başka turlarda buluşmak üzere Kayseri Havaalanında sizleri uğurluyoruz.

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

Lüks arabalarla ulaşım

4 veya 5 yıldızlı otellerde 4 gece konaklama

5 sabah kahvaltısı

5 akşam yemeği

Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Halfeti tekne turu

Sıra Gecesi

Nemrut dağına minibüslerle ulaşım