Kırım

Turu

Kırım Turu

1. Gün İstanbul, Akmescid
Atatürk Havalimanı'nda  buluşarak turumuza başlıyoruz. THY tarifeli uçağı ile İstanbul'dan Simferapol'a uçuyoruz. Panoramik turumuzda Parlamento binası, Lenin meydanı, Camii Kebir'i ziyaret ettikten sonra şehir turumuzu yapmaya devam ediyoruz.  Sonrasında yöresel yemekleriyle meşhur Kırım resturantın’da akşam yemeğini yiyip ardından 4 yıldızlı otelimize  konaklama için geçiyoruz.

2. Gün Bahçesaray
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından, Mimar Sinan’ın en kuzeydeki eseri Cuma Camii’nin ve Mevlevi Teknesi’nin ve Odun Pazarı'nın ziyaret edilmesi ardından öğlen yemeği ve sonrasında  Kırım Hanlığı'nın başkenti olan Bahçesaray’a hareket ediyoruz. Karaim Türkleri'nin eskiden yaşadığı Çufukkale’nin gezilmesi, Zincirli Medrese, Tahtalı Mescit ve Gaspıralı İsmail Bey Türbesi’nin ziyaretini yapıyoruz. Topkapı Sarayı örnek alınarak yapılan Tatar Elhamrası olarak bilinen, Gözyaşı Çeşmesi ile ünlü Hanlar Sarayı’nın gezilmesinin ardından 4 yıldızlı otelimize akşam yemeği ve  konaklama için geçiyoruz.

3. Gün Yalta
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Diaramo Müzesi'nin gezilmesi, Panorama müzesi ziyareti ve Kırım Savaşı'nda şehit olan Türk askerlerinin anısına yapılan şehitliğin ziyaret ediyoruz. Ardından Yalta'ya hareket ederek Voronsoski Sarayı,  İsmail Gaspıralı'nın yaşadığı evin olduğu yere yapılan Camii’nin ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Daha sonra hava durumuna göre Aypetri Dağı’na teleferikle çıkarak Yalta manzarasını seyrediyoruz. Daha sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

4. Gün İstanbul
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından 2. Dünya Savaşı'ndan sonra yapılmış olan Livadiye Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Masandra Sarayı ve Kırlangıç Yuvası Sarayı'nı gezdikten sonra serbets zaman veriyoruz. Daha sonra havalimanına doğru hareket ediyor ve turumuzu bitiriyoruz.
 

Fiyata dahil Olan Hizmetler
Tüm Alan  Transferleri 
3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama imkanı 
Yarım Gün Yalta Şehir Turu 
Sabah ve Akşam Yemekleri 
Livadia Sarayı Turu 
Bahçesaray Turu 
Sivastopol Turu 
Müze ve Ören yerlerle giriş ücretleri 
Rehberlik Hizmetleri 

Fiyata dahil Olmayan Hizmetler
Yurt Dışı Çıkış Fonu 15 TL 
Extra Harcamalar
Öğlen yemekleri
Yemeklerde Alınan İçecekler