İstanbul Edirne Çanakkale

Bursa Gezisi

İstanbul Edirne Çanakkale Bursa Gezisi

1. Gün Perşembe: Kayseri’den saat  16.00'da hareket ederek gezimize başlıyoruz. Kırşehir istikametinde saat 19.00 civarında ihtiyaç molası veriyoruz. Saat 01.30 civarında Türkiye'nin  2. Büyük Tüneli olan Bolu Dağı Tünelinden geçiyoruz.

2. Gün Cuma: Saat 05.00 civarında İstanbul’a giriş yapıyoruz. FSM Köprüsünden geçerek sabah namazı için Eyyüb-el Ensari Hz. Türbesinin  bulunduğu Eyüp Camii'sine ulaşıyoruz. Namazdan sonra yapılan dualara katılıyor, yapacağımız Türbe ziyaretleri ve sabah kahvaltısından sonra Eyüp’den ayrılıyoruz. Saat 08.00 civarında Haliç sahilini takiben Fatih Camii ve İstanbul’un Fatihi,  Fatih Sultan Mehmet Han Hz. Türbesi'ni ziyaret ediyor ve Fatih’den ayrılıyoruz. Saat 09.00 civarında Panorama 1453 Müzesi'ni geziyoruz. Daha sonra Eminönü'ne varıyoruz. Ayasofya Müzesi, Topkapı Müzesi ve Kapalı Çarşı gezilerinden sonra serbest zamanın ardından öğle namazından sonra Saat 15.00 civarında İstanbul’dan ayrılıyoruz. Saat 17.30 civarında Tekirdağ'da ihtiyaç molası veriyoruz. Saat 20.00 civarında Gelibolu’ya ulaşıyoruz. Alacağımız akşam yemeğinden sonra konaklamak için otelimize geçiyoruz.

3. Gün Cumartesi:  Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Saat 08.00'den itibaren rehber eşliğinde Gelibolu’da bulunan Dünyanın en büyük Mevlevihanesini görüyoruz. Hamzakoy sahil yolunu takiben Bayraklı Baba Türbesi'ni ve Açık Mescid'i ziyaret ediyoruz. Daha sonra 252 bin Şehit verdiğimiz Gelibolu Yarımadası'nda bulunan Akbaş Şehitliği, Kilitbahir Kalesi, Hamidiye Tabyaları, Koca Seyit, Soğanlıdere Şehitliği, Şahindere Şehitliği, Fevzi Çakmak Anıtı, Yarbay Hasan Bey Anıtı, Abide, Morto Koyu, Seddül Bahir, Yahya Çavuş, Alçıtepe Köyü, Sargıyeri Şehitliği, Kabatepe Tanıtım Merkezi, 57. Alay Şehitliği, Kesikdere Şehitliği ve Conk Bayırı ziyaret ediyoruz. Saat 18.00'e kadar devam eden ziyaretimizden sonra Eceabat ilçesinden arabalı vapurla 20 dakikalık deniz yolculuğu ile Çanakkale’ye geçiyoruz. Çanakkale’de bulunan Aynalı Çarşı gezisinden sonra 19,30 civarında Çanakkale’den ayrılıyoruz. Saat 21.30 civarında Bandırma’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklamayı Bandırma’da yapıyoruz.

4. Gün Pazar:  Otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardındanSaat 10.00 civarında Bursa’ya ulaşıyoruz, Bursa’da bulunan Osman Gazi, Orhan Gazi, Emir Sultan, Yeşil Türbe ve Ulu Cami ziyareti yaptıktan sonra kestane şekeri alışverişi ile Bursa’dan ayrılıyoruz. Saat 13.00'de İnegöl’de vereceğimiz ihtiyaç molasının ardından, Eskişehir, Sivrihisar'da ihtiyaç molası veriyoruz. Saat 19.00 civarında Ankara’ya ulaşıyoruz, saat 22.00'da Kırşehir'de ihtiyaç molasının ardından Saat 24.00 civarında Kayseri’ye ulaşıyoruz ve vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz:
1- 403 Klimalı Mercedes Otobüs ile seyahat
2- Otobüs içi ikramlar
3- 3 Sabah Kahvaltısı
4- 2 gece Turistik Otellerde Konaklama 
5- 2 Akşam yemeği
6- Rehberlik Ücreti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz:
1-Öğle Yemekleri
2-Yemeklerde alınan ekstralar
3-Müze ve Ören yeri girişleri